KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13272169
*
nr 1327 2169
Richard Ã…rlin
(f. 1945), Sverige
Etsning, Eget tryck. Signerad, daterad -81. Motivet: 18x13 cm
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 20:29:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:30:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eget tryck etsning etsningar grafik richard årlin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
*
Richard Ã…rlin
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
nr 1327 2169
Richard Ã…rlin
(f. 1945), Sverige
Etsning, Eget tryck. Signerad, daterad -81. Motivet: 18x13 cm
Richard Årlin, svensk grafiker och målare född 1945.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 20:30:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eget tryck etsning etsningar grafik richard årlin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17